Новости IT

Штучний інтелект

Що таке штучний інтелект за думкою ChatGPT?🤖

Напевно, тільки ледачий не замислювався над майбутнім, яким керує штучний інтелект. Але що воно таке, той ШІ? Ми запитали це у ChatGPT, штучного інтелекту розробленого компанією OpenAI.

Штучний інтелект — це захоплива та швидко зростаюча галузь.

Штучний інтелект (ШІ) — це галузь науки та технологій, що займається створенням програм та систем, що можуть виконувати завдання, які зазвичай потребують інтелектуальних здібностей людей. Такі програми та системи зазвичай базуються на алгоритмах машинного навчання, глибокого навчання, природних мовах та інших технологіях.

Одним з найвідоміших прикладів ШІ є голосовий помічник. Він здатен розпізнавати людську мову, розуміти запитання та надавати відповіді на них. Ще одним прикладом ШІ є системи, які здатні розпізнавати образи та відео, що можуть бути використані, наприклад, для автоматичного розпізнавання облич людей.

Штучний інтелект може використовуватись у багатьох галузях, наприклад, в медицині, фінансах, транспорті та інших. Він може допомогти покращити ефективність та точність різних процесів, а також сприяти розвитку нових продуктів та послуг.

Однак, разом з тим, з’являються питання щодо етики та безпеки використання ШІ. Наприклад, як забезпечити захист конфіденційної інформації, яку збирає ШІ? Як забезпечити безпеку при використанні роботів, які мають ШІ та можуть працювати поруч з людьми? Ці питання вимагають додаткової уваги та розгляду.

Що каже ChatGPT про себе?

Ми зареєструвалися і попросили робота написати статтю на тему «ChatGPT в Україні», ось що з цього вийшло:

Зв’язок з розумною технологією щоразу стає все більш необхідним для людей, які шукають швидких та якісних відповідей на свої запитання. ChatGPT, велика мовна модель, розроблена компанією OpenAI, є однією з найкращих технологій для автоматичної обробки мови.

ChatGPT в Україні є надзвичайно корисним інструментом для людей, які шукають відповіді на свої запитання українською мовою. Ця технологія може бути використана для відповіді на запитання з будь-якої галузі знань, від науки та технологій до історії та культури.

Один з найбільш корисних аспектів ChatGPT в Україні полягає в тому, що він може забезпечити миттєві відповіді на запитання українською мовою. Це дуже корисно для україномовних користувачів, які не мають достатньої кількості часу, щоб перекладати свої запитання на інші мови.

Крім того, ChatGPT в Україні може бути використаний для автоматичного перекладу з української мови на інші мови, що робить його універсальним інструментом для комунікації з людьми з різних країн та мовних середовищ.

Загалом, ChatGPT в Україні є незамінним інструментом для будь-якої людини, яка шукає швидких та якісних відповідей на свої запитання українською мовою. Він допоможе вам знайти потрібну інформацію, дати відповіді на питання та спростити процес спілкування з людьми з усього світу.

Як зареєструватись у ChatGPT

 1. Заходимо на openai.com/api, реєструємось через Sign Up, вказуємо e-mail. але буває при реєстрації не пускає через пошту, альтернативою є аккаунт Google. Якщо не вдається, то реєстрація нового Gmail акаунта зазвичай допомагає
 2. Далі треба вказати ваш телефон. З 18.02.2023 Україна офіційно підтримується! Дякуємо Мінцифрі і міністру з цифрової трансформації Михайлу Федорову. Вказуємо свій номер і реєструємось.
  1. як це було раніше? Треба було шукати когось з американським або європейським номером. Або якщо ви були за границею то у вас має бути SIM-карта якогось оператора. Доречі на один номер можна зареєструвати два акаунти, тому пропонуйте один другу, а один собі. Або купить eSIM і у вас буде номер. Також є сервіс juicysms.com. А якщо у вас нема нікого закордоном то хлопці з олх чи пром за 2-3$. зроблять все за вас.
 3. Підтверджуємо свої e-mail та телефон, це робиться лише один раз, потім все просто працює без таців з бубном. Якщо пише «Additional Free API Credits», то нічого страшного, все буде працювати.
 4. Переходимо на chat.openai.com і насолоджуємось спілкуванням з штучним інтелектом

Головне памʼятати перше правило робототехніки — «Робот не може завдати шкоди людині». Поки воно так і все добре, але деякі вже чекають на еру Скайнету🤖

Як нейромережі створюють зображення?

Для створення зображення комп’ютер вивчає тисячі карток з інтернету, але кожна має свій опис. Тому задача комп’ютера — визначити зв’язок між текстом та зображенням. Без рук людини, звісно, не обходиться.

Дослідники додають до набору даних про зображення «візуальний шум» — це шаблон із випадкових точок або пікселів, схожий на телевізійний шум. Це роблять для того, щоб ШІ за будь-яких умов міг розпізнати на зображені предмет. Наприклад, таксу чи Білла Гейтса.

Після кількох етапів навчання ШІ вже так добре розпізнає предмет поміж пікселів, що може згенерувати зображення з суцільного чистого шуму. Врешті-решт, коли ШІ зібрав всю інформацію, ти можеш ввести «Дівчина з трояндою в руці сидить на крилі літака», і отримаєш фантастичну картинку.

Як створити власне зображення за допомогою АІ?

Останнім часом ми багато пишемо про штучний інтелект. Це й не дивно! Навколо нього зараз ну дуже багато новин. Але, здається, вже час перейти від теорії до практики. Тому ми вирішили зробити для тебе підбірку сервісів, які допоможуть генерувати власні зображення. І, звісно, серед таких навіть є українська розробка. Поїхали:

DALL·E

Насправді першою надуспішною розробкою OpenAI варто вважати саме DALL·E. Нейромережа навчена на 12 млрд параметрів. Тому вона може згенерувати картинку як по текстовому опису, так і по комплексу текст-зображення. Все, що треба від користувача — поставити АІ чітку задачу — червона собака в окулярах в космосі, наприклад.

Перші 50 зображень можна згенерувати безкоштовно.

Midjourney

Нейромережа також генерує зображення з текстових запитів. Система аналізує ті фото, які є в її базі, і формує декілька зображень на твій вибір. Перевага — доступна всім користувачам. Єдине ускладнення — для використання потрібно завантажити месенджер Discord та зареєструватися там.

Wombo Dream

Сервіс набрав популярності ще у 2021 році. Він працює по принципу інших нейромереж — ти пишеш запит, а АІ видає тобі зображення. Там є декілька ефектів, які можна обрати для майбутнього зображення. Достатньо простий інтерфейс, а генерація картинки займає не більше пари хвилин. Бонус — сервіс пропонує перетворити це зображення в NFT.

Reface AI Avatar

Наприкінці 2022 року український стартап випустив нову функцію для свого додатка — AI Avatar. Вона дозволяє згенерувати за допомогою AI селфі.

Працює все максимально просто — потрібно додати 5 своїх світлин + зробити 5 селфі прямо в додатку. Година магії і в тебе є 48 згенерованих зображень.

Єдиний нюанс — послуга платна. Але, будемо відверті, 48 фотографій від штучного інтелекту обійдуться в рази дешевше, ніж від професійного фотографа — $6.

AI зайняв посаду CEO в Китаї

Ми так багато говоримо про штучний інтелект і те, чи може він замінити людину. А от в Китаї вже не просто розмірковують над цим, а тестують на практиці використання роботів на керівних посадах.

Китайська компанія з розробки та експлуатації багатокористувацьких онлайн-ігор NetDragon Websoft призначила на посаду CEO робота. Будемо зовсім точними — це робот-жінка. Звати її Тан Юй.

Але не поспішай з висновками. Про захоплення планети роботами говорити зарано. Тан Юй в NetDragon Websoft не зовсім керуватиме компанією (в класичному розумінні цього поняття), робот скоріш буде таким собі наглядачем та допоможе навчати співробітників.

А ще буде таким собі центром даних у реальному часі та аналітичним інструментом для раціонального прийняття рішень.

Цікаво, звісно, як це все працює на практиці, але все ж який з робота керівник, якщо він не може подзвонити/написати зі словами «Нам треба поговорити»

Якби АІ керував банком, як це було б?

Наприклад, штучний інтелект міг би самостійно обробляти інформацію про клієнтів та визначати можливість отримання ними кредитів.

Прийшов ти в банк, зробив запит на отримання кредиту для бізнес, передав необхідну інформацію, а штучний інтелект її швидко обробив та виніс рішення.

Чи може АІ помилитися під час обробки такої інформації?  — Звісно. Наприклад, під час вивчення інформації можуть підтягнутися дані твого тезки. Але його безумовна перевага  — швидкість.

А ще АІ міг би складати різноманітні звіти, зводити дані з банківських рахунків та працювати над річним звітом. Звісно, і тут є місце для помилок, але це здебільшого механічна робота, від якої можна було б звільнити людей.

Важко визначити, чи може штучний інтелект повноцінно перебрати на себе керівництво банком, але те, що фінустанови не мають ігнорувати нові технології  — безсумнівно.

Експерти McKinsey переконані, що виживуть лише ті банки, які зможуть ефективно імплементувати технологію АІ у свою діяльність. Такі установи зможуть досягнути вищих прибутків, масштабної персоналізації, відмінного багатоканального досвіду та швидких інноваційних циклів.

Чи є спільне майбутнє в АІ та банків? В яких компаніях чи галузях штучний інтелект вже міг би сприяти діяльності людей?

Google проти OpenAI

Розмови навколо ChatGPT й надалі не вщухають. Чат-бот вже тестують деякі бізнеси, але в компанії Google дуже насторожено ставляться до розробки OpenAI.

Ще в грудні 2022 року CEO компанії Сундар Пічаї оголосив про «червоний код небезпеки» та наказав команді активно працювати над аналогами ChatGPT та покращенням власного АІ LaMDA.

Раніше в Google відмовлялися від використання АІ в пошуковій системі  — це могло зашкодити бізнесу цифрової реклами, який складає близько 80% доходу компанії.

Але у гру вступили засновники Google Ларрі Пейдж і Сергій Брін, які ще 2019 року відійшли від управління. Наприкінці грудня 2022 року на запрошення Пічаї взяли участь в обговореннях «АІ-майбутнього».

Вони затвердили плани та розглянули ідеї щодо використання додаткових функцій чат-бота в пошуковій системі Google.

Тому вже цього року Google може представити понад 20 власних розробок на базі штучного інтелекту, і частина з них дебютуватиме на травневій конференції компанії.

Серед таких розробок:

 • Image Generation Studio — програма для створення та редагування зображень.
 • Нова версія AI Test Kitchen — додаток для тестування прототипів продукту.
 • AI-інструмент, який може спростити розробникам створення додатків для Android.
 • Інструмент, який може створювати відео для узагальнення інших роликів;
 • PaLM-Coder 2  — інструмент для генерації та завершення коду.

Основне бажання керівництва Google зараз  — повернути компанії статус новатора штучного інтелекту. Але чи вдасться?

ChatGPT vs Microsoft

Американський стартап OpenAI, який власне розробив ChatGPT, ще у 2019 році залучив $1 млрд інвестицій від корпорації Microsoft. Та угода була вигідною для обох сторін — Microsoft отримала пріоритетний доступ до розробок стартапу.

Наприклад, спочатку компанія почала використовувати АІ для створення зображень DALL-E 2.

Наступним кроком став проривний чат-бот ChatGPT. Спроби Microsoft створити власний АІ закінчилися провалом — штучний інтелект генерував багато ксенофобських та расистських висловів, тому ChatGPT став зеленим ліхтарем для корпорації.

Чому? Ну хоча б тому, що корпорація вже понад 20 років не може перемогти свого запеклого конкурента серед пошукових систем — Google. Останнім користуються 80+% людей по всьому світу, Bing від Microsoft довподоби не більше 5-10% людей. У січні цей показник був на рівні 3%.

ChatGPT може допомогти Bing видавати ще швидші відповіді на запитання користувачів. При чому це буде одразу одна відповідь, а не, як ми звикли у Google, ряд релевантних та не дуже посилань. Хоча експерти вважають, що так швидко ChatGPT не зможе замінити Google (хоча б тому, що люди довго перелаштовуватимуть свої звички гуглити),

Microsoft продовжує плідну співпрацю з OpenAI. У середині січня навіть з’явилася інформація, що корпорація може вкласти у стартап ще $10 млрд, або навіть вже вклала (поки немає цьому підтвердження).

Apple та штучний інтелект

Привіт, Сірі вже нікого не здивуєш, але це лише початок. Apple вже давно інтегрує в свої чипи Neyron Engine, для обробки нейромережею, а зараз тестує озвучку AppleBook за допомогою штучного інтелекту. Так компанія Apple хоче скоротити витрати на аудіоформат книг та дати можливість молодим авторам ділитися власними творами.

Зараз компанія тестує функцію у двох розділах: романи та публицістика. Для кожного з них доступні по два голоси — чоловічий та жіночий. Медісон та Джексон озвучують романи, а от Гелен та Мітчелл відповідальні за публіцистику. Ще одне обмеження — АІ озвучує лише англійською. Відверто, звучить дуже навіть не погано. Ці голоси точно природніші за Siri.

Nothing, Forever

Напевно, це перший у світі онлайн-серіал, створений нейромережею, який можна подивитися на платформі Twitch. Це роблять два ШІ: DALL-E та ChatGPT. Перший малює зображення, а другий створює діалоги на основі коментарів користувачів, і все це в реальному часі. Подейкують, що буває дуже цікавий сюжет, а буває просто тиша.

Для створення зображень комп’ютер навчають на даних з інтернету. Часом це не лише стокові картинки, а й роботи відомих художників або світлини іменитих фотографів. Звісно, ніхто ніяких дозволів на це не отримує. Тому й виникає дискурс про авторське право. 

Replace My

AI Replace My замінить небажане зображеня, або колишнього на собаку, багет, торт або навіть змію. Звучить дивно, але воно працює!

Компанія Picsart запустила сайт picsart.com і нейромережу під назвою AI Replace My Ex, яка може вмить відредагувати фото, замінивши людину поруч, наприклад, на зелену змію.

Щоб скористатися нейромережею, яка поки доступна тільки для OS, встановіть додаток Picsart і дотримуйтесь інструкцій нижче:

 • відкрийте програму та торкніться + у нижній частині екрана;
 • завантажте ваше фото з колишнім (колишньою);
 • прокрутіть панель інструментів внизу екрана до пункту «Малювати» (Draw)AI Replace;
 • прокрутіть меню й виберіть «AI Replace» у нижній частині екрана;
 • проведіть пензлем по людині, яку хочете замінити, та натисніть «AI Replace»;
 • опишіть словами, чим би ви хотіли замінити свого колишнього чи колишню (наприклад, змією, прапором, собакою, буріто) та оберіть «Створити зображення» (Generate Image)AI Replace;
 • завантажте зображення або редагуйте його далі.

Роботи в Amazon

Компанія Джеффа Безоса Amazon добре відома використанням штучного інтелекту та передових технологій у своїй діяльності. Наприклад, Amazon вже має магазини без жодного продавця або ж навіть голосова помічниця Alexa. До слова, минулого року компанія презентувала нову версію Alexa — голосова помічниця зможе відповідати голосами родичів, які померли.

Але зараз мова не просто про покращення існуючої технології. Тепер Amazon використовуватиме нових роботів для оптимізації своїх складів. В компанії вже тестують розробку Sparrow  — робот, який допомагає з сортуванням та пакуванням товарів. Він використовує АІ, комп’ютерний зір та вдосконалене обладнання для вибору і пакування предметів.

Технічний менеджер Amazon Robotic Джейсон Мессінгер говорить, що компанія досліджувала питання роботизації протягом шести-семи років.

Першим роботом Amazon був Robin  — він вже працює на 1000 станцій мережі. Але Robin за допомогою АІ та комп’ютерного зору лише ідентифікував товар у кошиках та розкладав його на лінію, Sparrow же пішов далі  — він не просто сортує, а ще й може спакувати товар.

В Amazon переконані, що роботи не замінять людей на складах, але допоможуть зменшити рівень травматичності. Наприклад, у 2021 році понад 34 000 працівників Amazon отримали серйозні травми під час роботи на складах. Зараз же основною задачею працівників стане обслуговування роботів. А ще ж є складні випадки сортування товарів  — тут точно без людей не обійтися, переконаний технічний менеджер Amazon Robotic.